1. За страната
  2. Благоевград
  3. Бургас
  4. Варна
  5. Велико Търново
  6. Видин
  7. Враца
  8. Габрово
  9. Добрич
  10. Кърджали
  11. Кюстендил
  12. Ловеч
  13. Монтана
  14. Пазарджик
  15. Перник
  16. Плевен
  17. Пловдив 16
  18. Пловдив 17
  19. Разград
  20. Русе
  21. Силистра
  22. Сливен
  23. Смолян
  24. София 23
  25. София 24
  26. София 25
  27. Софийска област
  28. Стара Загора
  29. Търговище
  30. Хасково
  31. Шумен
  32. Ямбол
  33. Чужбина

XML Разпределение на гласовете в чужбина

Обобщени данни от гласуването в чужбина
3Брой на избирателите4266
7Брой на гласувалите4266
8Брой на намерените в избирателните кутии пликове4266
12Брой на недействителните гласове37
16Брой на действителните гласове4229
Разпределение на действителните гласове по кандидатски листи
Партия / Коалиция / Независим кандидатполучени гласовеРазпределение
1Зелена партия661.56%
2Съюз на свободните демократи370.87%
3Никола Петков Иванов70.17%
4Ред, законност и справедливост240.57%
5Коалиция на българските социалдемократи801.89%
6Демократи за силна България46310.95%
7ПЕС – БСП и ДСХ67716.01%
8Съюз на демократичните сили3658.63%
9Земеделски народен съюз150.35%
10ГЕРБ82319.46%
11НДСВ52412.39%
12Атака3718.77%
13Мария Стоянова Серкеджиева310.73%
14Движение за права и свободи66915.82%
15Комунистическа партия на България551.30%
16Граждански съюз за нова България220.52%
Зелена партия
Кандидатска листапреференциални гласове
Тома Георгиев Белев10
Горица Николаева Кръстанова3
Александър Панайотов Каракачанов9
Огнян Кръстев Ковачев0
Борислав Иванов Недев0
Иван Върбанов Иванов0
Светлана Димитрова Янкова0
Иван Петров Мастиков0
Валентина Статева Костова0
Георги Борисов Стойчев0
Милен Маринов Петрушев0
Силвиа Никова Караникова0
Красимир Евгениев Казаков0
Мариян Димитров Курташев0
Галя Ангелова Петрова0
Пламен Михайлов Първанов0
Севдалин Димитров Атанасов0
Христо Георгиев Бардуков2
Съюз на свободните демократи
Кандидатска листапреференциални гласове
Стефан Антонов Софиянски15
Радослав Милев Кацаров0
Сашо Николов Рангелов0
Милан Стоянов Миланов0
Ивайло Тодоров Радославов0
 
Ред, законност и справедливост
Кандидатска листапреференциални гласове
Васил Сотиров Сотиров2
Коалиция на българските социалдемократи
Кандидатска листапреференциални гласове
Константин Димитров Тренчев12
Здравка Владимирова Кръстева1
Божидар Николов Томалев24
Хюлия Айханова Топал0
Драгомир Павлов Драганов1
Ганчо Тодоров Ганчев0
Мерлин Мустафа Шабан0
Асен Николов Сираков0
Людмил Бориславов Велчев0
Мария Борисова Жайгарова-Йорданова1
Пламен Вълканов Червенков0
Мария Янева Недялкова0
Емел Юсеинова Зейнева0
Мария Цончева Кръстева-Делина0
Роза Димитрова Кирова0
Галина Иванова Николова0
Любомира Емилова Витанова0
Чавдар Иванов Николов0
 
Демократи за силна България
Кандидатска листапреференциални гласове
Константин Стефанов Димитров58
Светослав Христов Малинов38
Иван Николаев Иванов14
Даниел Павлов Митов6
Пламен Симеонов Цветков1
Кина Симеонова Андреева2
Ивана Иванова Енева0
Валентина Наумова Христова0
Цветнен Димитров Цветков1
Христо Йорданов Даскалов0
Евелина Борисова Павловска-Живкова2
Вениамин Вълков Тодоров0
ПЕС – БСП и ДСХ
Кандидатска листапреференциални гласове
Кристиан Иванов Вигенин49
Илияна Малинова Йотова31
Атанас Атанасов Папаризов29
Маруся Иванова Любчева6
Евгени Захариев Кирилов22
Емил Аврамов Кало3
Георги Петков Близнашки12
Жасмина Желязкова Мирчева-Сиракова4
Петър Стефанов Филипов2
Катя Колева Келевска4
Деница Златкова Златева1
Георги Димитров Попов2
Лъчезар Крумов Костов1
Боян Стефанов Чуков6
Любомир Ангелов Петков1
Виолета Александрова Чавдарова3
Мартин Симеонов Славов1
Наталия Стоянова Стоянова7
 
Съюз на демократичните сили
Кандидатска листапреференциални гласове
Петър Стефанов Стоянов92
Лъчезар Благовестов Тошев10
Мартин Димитров Димитров25
Любов Любенова Панайотова9
Петър Владиславов Славов0
Евгений Методиев Кънев2
Вълчо Иванов Чолаков0
Христо Йорданов Кирчев0
Мария Анкова Бойчева0
Павел Димитров Паунов1
Богдан Николов Дренски3
Ивайло Борисов Ръхов0
Валери Иванов Белчев5
Тодор Христов Гунчев0
Ваня Михайлова Дюлгерова0
Даниел Николов Мирчев0
Коста Стефанов Костов1
Андон Василев Гинев0
Земеделски народен съюз
Кандидатска листапреференциални гласове
Стефан Петров Личев1
Румен Маринов Йончев0
Стелиян Иванов Стоянов0
Константин Димитров Маджаров0
Емил Емилов Темелков0
Татяна Благоева Ортоманова0
Джамал Реджепов Асанов0
Христина Симеонова Цветкова1
Васил Донов Тошев0
Радослав Стойков Христов0
Райко Василев Масларски0
Снежанка Богомилова Коларова0
Чавдар Стоянов Чавдаров0
Мустафа Мехмед Еюпов0
Стефан Иванов Цанков1
Марияна Иванова Спасова0
Станислав Величков Богданов0
Борислав Димитров Китов0
 
ГЕРБ
Кандидатска листапреференциални гласове
Душана Панайотова Здравкова43
Владимир Андреев Уручев12
Николай Евтимов Младенов29
Петя Ставрева Ставрева5
Румяна Русева Желева10
Невена Димитрова Матеева11
Мария Петрова Кръстева4
Андрей Андреев Ковачев11
Илиана Борисова Филипова5
Ренета Рашева Рашкова13
Преслав Пламенов Борисов4
Христина Онник Каспарян2
Галина Симеонова Симеонова3
Милен Николаев Врабевски5
Ирина Иванова Йорданова-Колева2
Татяна Спасова Кметова1
Нина Любомирова Стоянова-Вараджакова0
Милена Цветанова Дамянова1
НДСВ
Кандидатска листапреференциални гласове
Биляна Илиева Раева36
Аспарух Аспарухов Панов10
Антония Стефанова Първанова38
Радостина Сергеева Иванова4
Маргарита Николова Хранова-Бойчева1
Гергана Симеонова Спиридонова0
Меглена Николова Русенова5
Любомир Тодоров Георгиев0
Наталия Маринова Къснеделчева-Казакова2
Елена Георгиева Канева0
Людмила Лозанова Андреева7
Бисер Николов Ялъмов1
Йордан Светиев Тужаров1
Петя Живкова Хантова0
Николай Ангелов Кирилов0
Мария Димитрова Димитрова0
Мария Иванова Донева0
Соломон Исак Паси96
 
Атака
Кандидатска листапреференциални гласове
Димитър Кинов Стоянов42
Славчо Пенчев Бинев19
Десислав Славов Чуколов9
Димитър Стефанов Таралежков1
Данчо Димитров Хаджиев1
Петър Иванов Хлебаров2
Митко Иванов Димитров0
Румен Атанасов Ваташки1
Цвета Алипиева Георгиева3
Тодор Петков Христев1
Боян Цветков Лалов1
Иван Илиев Ников1
Камен Маринов Каменов0
Константин Димитров Костов1
Пламен Валентинов Трънски0
Николай Цвятков Николов1
Валери Цветков Атанасов6
Биляна Йорданова Гавазка1
Движение за права и свободи
Кандидатска листапреференциални гласове
Филиз Хакъева Хюсменова49
Мариелка Величкова Баева2
Метин Хюсеин Казак13
Владко Тодоров Панайотов1
Ваня Лукова Матанова-Колева1
Милена Иванова Христова0
Тимур Ахмедов Халилов4
Корман Якубов Исмаилов0
Искра Димитрова Михайлова-Копарова0
Пенчо Николов Загорски0
Анелия Митева Илиева0
Атанас Цветанов Кънчев1
Четин Хюсеин Казак7
Фатме Муса Илияз21
Неджми Ниязи Али14
Алиосман Ибраим Имамов3
Людмил Дочев Георгиев0
Юнал Саид Лютфи25
 
Комунистическа партия на България
Кандидатска листапреференциални гласове
Ангел Георгиев Иванов1
Божидар Петров Стоянов1
Александър Димитров Паунов4
Симеон Давидов Елазаров0
Антон Димитров Димов0
Силвия Левон Абгарян1
Венцеслав Трифонов Георгиев0
Илияна Иванова Петрова0
Стойко Пелов Стойков0
Спас Димитров Колев2
Ивайло Петров Велинов0
Георги Веселинов Шаранков0
Нели Христова Ангелова0
Стамен Стоянов Стаменов0
Владо Славчев Божилов1
Мария Маринова Белалова0
Марко Димитров Димитров1
Красимира Янкова Венкова0
Граждански съюз за нова България
Кандидатска листапреференциални гласове
Кръстьо Илиев Петков2
Янка Крумова Такева1
Диана Петрова Ковачева-Караджова1
Станчо Георгиев Станчев1
Сотир Ангелов Немов0
Ирина Георгиева Терзийска0
Анета Иванова Димитрова1
Христо Неделчев Маринов0
Венцислав Младенов Везиров0
Елена Недялкова Василева0
Любомир Ангелов Стайков0
Йонна Бойчева Чорева0
Лилия Руменова Илиева0
Гюлшан Хашимова Мустафова3
Евелина Георгиева Георгиева0
Лъчезар Спасов Спасов0
Мария Кръстанова Иванова0
Кирил Иванов Обрешков0
 
 
Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Кърджали Кюстендил Ловеч Монтана Пазарджик Перник Плевен Пловдив град Пловдив окръг Разград Русе Силистра Сливен Смолян София 23 София 23 София 24 София 25 София окръг Стара Загора Търговище Хасково Шумен Ямбол