Разпределение на гласовете в Районна избирателна комисия ШУМЕН 30
1 | Брой на СИК в района | 302 |
2 | Брой на СИК в района представили протокол от гласуването | 302 |
3 | Брой на избирателите в основния и допълнителния избирателен списък | 171369 |
7 | Брой на гласувалите според подписите в избирателните списъци (основен и допълнителен) | 70599 |
8 | Брой на намерените в избирателната кутия пликове | 70599 |
12 | Брой на недействителните гласове | 499 |
16 | Брой на действителните гласове | 70100 |
№ | Партия / Коалиция / Независим кандидат | получени гласове | Разпределение |
---|---|---|---|
1 | Зелена партия | 176 | 0.25% |
2 | Съюз на свободните демократи | 232 | 0.33% |
3 | Никола Петков Иванов | 63 | 0.09% |
4 | Ред, законност и справедливост | 203 | 0.29% |
5 | Коалиция на българските социалдемократи | 675 | 0.96% |
6 | Демократи за силна България | 1120 | 1.60% |
7 | ПЕС – БСП и ДСХ | 9730 | 13.88% |
8 | Съюз на демократичните сили | 1356 | 1.93% |
9 | Земеделски народен съюз | 390 | 0.56% |
10 | ГЕРБ | 11987 | 17.10% |
11 | НДСВ | 3736 | 5.33% |
12 | Атака | 10313 | 14.71% |
13 | Мария Стоянова Серкеджиева | 138 | 0.20% |
14 | Движение за права и свободи | 29256 | 41.73% |
15 | Комунистическа партия на България | 520 | 0.74% |
16 | Граждански съюз за нова България | 205 | 0.29% |
Зелена партия | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Тома Георгиев Белев | 7 |
Горица Николаева Кръстанова | 4 |
Александър Панайотов Каракачанов | 17 |
Огнян Кръстев Ковачев | 0 |
Борислав Иванов Недев | 1 |
Иван Върбанов Иванов | 2 |
Светлана Димитрова Янкова | 0 |
Иван Петров Мастиков | 0 |
Валентина Статева Костова | 0 |
Георги Борисов Стойчев | 0 |
Милен Маринов Петрушев | 1 |
Силвиа Никова Караникова | 0 |
Красимир Евгениев Казаков | 0 |
Мариян Димитров Курташев | 0 |
Галя Ангелова Петрова | 0 |
Пламен Михайлов Първанов | 0 |
Севдалин Димитров Атанасов | 0 |
Христо Георгиев Бардуков | 1 |
Съюз на свободните демократи | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Стефан Антонов Софиянски | 39 |
Радослав Милев Кацаров | 3 |
Сашо Николов Рангелов | 0 |
Милан Стоянов Миланов | 1 |
Ивайло Тодоров Радославов | 1 |
Ред, законност и справедливост | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Васил Сотиров Сотиров | 19 |
Коалиция на българските социалдемократи | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Константин Димитров Тренчев | 93 |
Здравка Владимирова Кръстева | 8 |
Божидар Николов Томалев | 3 |
Хюлия Айханова Топал | 8 |
Драгомир Павлов Драганов | 15 |
Ганчо Тодоров Ганчев | 1 |
Мерлин Мустафа Шабан | 2 |
Асен Николов Сираков | 1 |
Людмил Бориславов Велчев | 1 |
Мария Борисова Жайгарова-Йорданова | 1 |
Пламен Вълканов Червенков | 0 |
Мария Янева Недялкова | 5 |
Емел Юсеинова Зейнева | 0 |
Мария Цончева Кръстева-Делина | 4 |
Роза Димитрова Кирова | 0 |
Галина Иванова Николова | 1 |
Любомира Емилова Витанова | 0 |
Чавдар Иванов Николов | 0 |
Демократи за силна България | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Константин Стефанов Димитров | 81 |
Светослав Христов Малинов | 27 |
Иван Николаев Иванов | 5 |
Даниел Павлов Митов | 7 |
Пламен Симеонов Цветков | 7 |
Кина Симеонова Андреева | 9 |
Ивана Иванова Енева | 0 |
Валентина Наумова Христова | 0 |
Цветнен Димитров Цветков | 1 |
Христо Йорданов Даскалов | 0 |
Евелина Борисова Павловска-Живкова | 2 |
Вениамин Вълков Тодоров | 1 |
ПЕС – БСП и ДСХ | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Кристиан Иванов Вигенин | 314 |
Илияна Малинова Йотова | 277 |
Атанас Атанасов Папаризов | 426 |
Маруся Иванова Любчева | 42 |
Евгени Захариев Кирилов | 27 |
Емил Аврамов Кало | 21 |
Георги Петков Близнашки | 175 |
Жасмина Желязкова Мирчева-Сиракова | 11 |
Петър Стефанов Филипов | 14 |
Катя Колева Келевска | 8 |
Деница Златкова Златева | 5 |
Георги Димитров Попов | 1 |
Лъчезар Крумов Костов | 2 |
Боян Стефанов Чуков | 7 |
Любомир Ангелов Петков | 0 |
Виолета Александрова Чавдарова | 10 |
Мартин Симеонов Славов | 2 |
Наталия Стоянова Стоянова | 8 |
Съюз на демократичните сили | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Петър Стефанов Стоянов | 159 |
Лъчезар Благовестов Тошев | 5 |
Мартин Димитров Димитров | 147 |
Любов Любенова Панайотова | 4 |
Петър Владиславов Славов | 4 |
Евгений Методиев Кънев | 1 |
Вълчо Иванов Чолаков | 2 |
Христо Йорданов Кирчев | 11 |
Мария Анкова Бойчева | 2 |
Павел Димитров Паунов | 0 |
Богдан Николов Дренски | 1 |
Ивайло Борисов Ръхов | 2 |
Валери Иванов Белчев | 0 |
Тодор Христов Гунчев | 3 |
Ваня Михайлова Дюлгерова | 0 |
Даниел Николов Мирчев | 0 |
Коста Стефанов Костов | 0 |
Андон Василев Гинев | 1 |
Земеделски народен съюз | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Стефан Петров Личев | 14 |
Румен Маринов Йончев | 6 |
Стелиян Иванов Стоянов | 5 |
Константин Димитров Маджаров | 1 |
Емил Емилов Темелков | 2 |
Татяна Благоева Ортоманова | 5 |
Джамал Реджепов Асанов | 0 |
Христина Симеонова Цветкова | 0 |
Васил Донов Тошев | 4 |
Радослав Стойков Христов | 5 |
Райко Василев Масларски | 0 |
Снежанка Богомилова Коларова | 0 |
Чавдар Стоянов Чавдаров | 2 |
Мустафа Мехмед Еюпов | 5 |
Стефан Иванов Цанков | 0 |
Марияна Иванова Спасова | 1 |
Станислав Величков Богданов | 1 |
Борислав Димитров Китов | 1 |
ГЕРБ | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Душана Панайотова Здравкова | 452 |
Владимир Андреев Уручев | 133 |
Николай Евтимов Младенов | 147 |
Петя Ставрева Ставрева | 69 |
Румяна Русева Желева | 118 |
Невена Димитрова Матеева | 35 |
Мария Петрова Кръстева | 48 |
Андрей Андреев Ковачев | 38 |
Илиана Борисова Филипова | 36 |
Ренета Рашева Рашкова | 89 |
Преслав Пламенов Борисов | 37 |
Христина Онник Каспарян | 11 |
Галина Симеонова Симеонова | 22 |
Милен Николаев Врабевски | 14 |
Ирина Иванова Йорданова-Колева | 14 |
Татяна Спасова Кметова | 10 |
Нина Любомирова Стоянова-Вараджакова | 6 |
Милена Цветанова Дамянова | 22 |
НДСВ | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Биляна Илиева Раева | 165 |
Аспарух Аспарухов Панов | 21 |
Антония Стефанова Първанова | 243 |
Радостина Сергеева Иванова | 9 |
Маргарита Николова Хранова-Бойчева | 32 |
Гергана Симеонова Спиридонова | 2 |
Меглена Николова Русенова | 23 |
Любомир Тодоров Георгиев | 5 |
Наталия Маринова Къснеделчева-Казакова | 5 |
Елена Георгиева Канева | 3 |
Людмила Лозанова Андреева | 43 |
Бисер Николов Ялъмов | 2 |
Йордан Светиев Тужаров | 2 |
Петя Живкова Хантова | 2 |
Николай Ангелов Кирилов | 0 |
Мария Димитрова Димитрова | 6 |
Мария Иванова Донева | 0 |
Соломон Исак Паси | 143 |
Атака | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Димитър Кинов Стоянов | 818 |
Славчо Пенчев Бинев | 160 |
Десислав Славов Чуколов | 139 |
Димитър Стефанов Таралежков | 41 |
Данчо Димитров Хаджиев | 18 |
Петър Иванов Хлебаров | 23 |
Митко Иванов Димитров | 34 |
Румен Атанасов Ваташки | 33 |
Цвета Алипиева Георгиева | 23 |
Тодор Петков Христев | 9 |
Боян Цветков Лалов | 13 |
Иван Илиев Ников | 117 |
Камен Маринов Каменов | 5 |
Константин Димитров Костов | 4 |
Пламен Валентинов Трънски | 0 |
Николай Цвятков Николов | 5 |
Валери Цветков Атанасов | 5 |
Биляна Йорданова Гавазка | 16 |
Движение за права и свободи | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Филиз Хакъева Хюсменова | 440 |
Мариелка Величкова Баева | 7 |
Метин Хюсеин Казак | 143 |
Владко Тодоров Панайотов | 6 |
Ваня Лукова Матанова-Колева | 6 |
Милена Иванова Христова | 23 |
Тимур Ахмедов Халилов | 40 |
Корман Якубов Исмаилов | 37 |
Искра Димитрова Михайлова-Копарова | 2 |
Пенчо Николов Загорски | 10 |
Анелия Митева Илиева | 12 |
Атанас Цветанов Кънчев | 3 |
Четин Хюсеин Казак | 95 |
Фатме Муса Илияз | 420 |
Неджми Ниязи Али | 10 |
Алиосман Ибраим Имамов | 19 |
Людмил Дочев Георгиев | 3 |
Юнал Саид Лютфи | 83 |
Комунистическа партия на България | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Ангел Георгиев Иванов | 22 |
Божидар Петров Стоянов | 15 |
Александър Димитров Паунов | 8 |
Симеон Давидов Елазаров | 3 |
Антон Димитров Димов | 0 |
Силвия Левон Абгарян | 1 |
Венцеслав Трифонов Георгиев | 1 |
Илияна Иванова Петрова | 6 |
Стойко Пелов Стойков | 0 |
Спас Димитров Колев | 2 |
Ивайло Петров Велинов | 1 |
Георги Веселинов Шаранков | 1 |
Нели Христова Ангелова | 0 |
Стамен Стоянов Стаменов | 5 |
Владо Славчев Божилов | 3 |
Мария Маринова Белалова | 1 |
Марко Димитров Димитров | 0 |
Красимира Янкова Венкова | 0 |
Граждански съюз за нова България | |
---|---|
Кандидатска листа | преференциални гласове |
Кръстьо Илиев Петков | 18 |
Янка Крумова Такева | 8 |
Диана Петрова Ковачева-Караджова | 0 |
Станчо Георгиев Станчев | 0 |
Сотир Ангелов Немов | 0 |
Ирина Георгиева Терзийска | 0 |
Анета Иванова Димитрова | 3 |
Христо Неделчев Маринов | 3 |
Венцислав Младенов Везиров | 0 |
Елена Недялкова Василева | 2 |
Любомир Ангелов Стайков | 0 |
Йонна Бойчева Чорева | 4 |
Лилия Руменова Илиева | 0 |
Гюлшан Хашимова Мустафова | 3 |
Евелина Георгиева Георгиева | 0 |
Лъчезар Спасов Спасов | 3 |
Мария Кръстанова Иванова | 2 |
Кирил Иванов Обрешков | 0 |
Списък на секционните избирателни комисии
- 300700001 с.Борци
- 300700002 с.Боян
- 300700003 с.Буйновица
- 300700004 с.Венец
- 300700005 с.Габрица
- 300700006 с.Денница
- 300700007 с.Дренци
- 300700008 с.Изгрев
- 300700009 с.Капитан Петко
- 300700010 с.Осеновец
- 300700011 с.Страхилица
- 300700012 с.Черноглавци
- 300700013 с.Ясенково
- 300700014 с.Ясенково
- 300700015 с.Ясенково
- 301000001 с.Божурово
- 301000002 с.Бяла река
- 301000003 с.Бяла река
- 301000004 гр.Върбица
- 301000005 гр.Върбица
- 301000006 гр.Върбица
- 301000007 с.Иваново
- 301000008 с.Крайгорци
- 301000009 с.Конево
- 301000010 с.Кьолмен
- 301000011 с.Ловец
- 301000012 с.Маломир
- 301000013 с.Менгишево
- 301000014 с.Методиево
- 301000015 с.Нова бяла река
- 301000016 с.Станянци
- 301000017 с.Сушина
- 301000018 с.Тушовица
- 301000019 с.Чернооково
- 301100001 с.Байково
- 301100002 с.Близнаци
- 301100003 с.Висока поляна
- 301100004 с.Върбак
- 301100005 с.Хитрино
- 301100006 с.Длъжко
- 301100007 с.Добри Войниково
- 301100008 с.Единаковци
- 301100009 с.Живково
- 301100010 с.Звегор
- 301100011 с.Иглика
- 301100012 с.Калино
- 301100013 с.Каменяк
- 301100014 с.Тимарево
- 301100015 с.Развигорово
- 301100016 с.Сливак
- 301100018 с.Студеница
- 301100019 с.Тервел
- 301100020 с.Трем
- 301100021 с.Черна
- 301800001 с.Браничево
- 301800002 с.Браничево
- 301800003 с.Гусла
- 301800004 с.Дойранци
- 301800005 с.Долина
- 301800006 с.Загориче
- 301800007 гр.Каолиново
- 301800008 гр.Каолиново
- 301800009 гр.Каолиново
- 301800010 с.Климент
- 301800011 с.Климент
- 301800012 с.Лиси връх
- 301800013 с.Лятно
- 301800014 с.Наум
- 301800015 с.Омарчево
- 301800016 с.Пристое
- 301800017 с.Пристое
- 301800018 с.Сини вир
- 301800019 с.Средковец
- 301800020 с.Тодор Икономово
- 301800021 с.Тодор Икономово
- 301800022 с.Тодор Икономово
- 301800023 с.Тъкач
- 301900001 гр.Каспичан
- 301900002 гр.Каспичан
- 301900003 гр.Каспичан
- 301900004 гр.Каспичан
- 301900005 с.Каспичан
- 301900006 с.Каспичан
- 301900007 гр.Каспичан
- 301900008 с.Могила
- 301900009 гр.Плиска
- 301900010 гр.Плиска
- 301900011 с.Златна нива
- 301900012 с.Върбяне
- 301900013 с.Кюлевча
- 301900014 с.Марково
- 301900015 с.Марково
- 301900016 с.Косово
- 302100001 с.Векилски
- 302100002 с.Вълнари
- 302100003 с.Вълнари
- 302100004 с.Каравелово
- 302100005 с.Красен дол
- 302100006 с.Крива река
- 302100007 с.Никола Козлево
- 302100008 с.Пет могили
- 302100009 с.Пет могили
- 302100010 с.Ружица
- 302100011 с.Хърсово
- 302100012 с.Цани Гинчево
- 302100013 с.Църквица
- 302200001 гр.Нови пазар
- 302200002 гр.Нови пазар
- 302200003 гр.Нови пазар
- 302200004 гр.Нови пазар
- 302200005 гр.Нови пазар
- 302200006 гр.Нови пазар
- 302200007 гр.Нови пазар
- 302200008 гр.Нови пазар
- 302200009 гр.Нови пазар
- 302200010 гр.Нови пазар
- 302200011 гр.Нови пазар
- 302200012 гр.Нови пазар
- 302200013 гр.Нови пазар
- 302200014 гр.Нови пазар
- 302200015 гр.Нови пазар
- 302200016 гр.Нови пазар
- 302200017 гр.Нови пазар
- 302200018 гр.Нови пазар
- 302200019 гр.Нови пазар
- 302200020 с.Стоян Михайловски
- 302200021 с.Беджене
- 302200022 с.Войвода
- 302200023 с.Енево
- 302200024 с.Жилино
- 302200025 с.Зайчино ореше
- 302200026 с.Избул
- 302200027 с.Мировци
- 302200028 с.Памукчии
- 302200029 с.Памукчии
- 302200030 с.Писарево
- 302200031 с.Правенци
- 302200032 с.Преселка
- 302200033 с.Сечище
- 302200034 с.Стан
- 302200035 с.Тръница
- 302300001 гр.Велики Преслав
- 302300002 гр.Велики Преслав
- 302300003 гр.Велики Преслав
- 302300004 гр.Велики Преслав
- 302300005 гр.Велики Преслав
- 302300006 гр.Велики Преслав
- 302300007 гр.Велики Преслав
- 302300008 гр.Велики Преслав
- 302300009 гр.Велики Преслав
- 302300010 гр.Велики Преслав
- 302300011 с.Драгоево
- 302300012 с.Златар
- 302300013 с.Имренчево
- 302300014 с.Кочово
- 302300015 с.Миланово
- 302300016 с.Мокреш
- 302300017 с.Мостич
- 302300018 с.Осмар
- 302300019 с.Суха река
- 302300020 с.Троица
- 302300021 с.Хан Крум
- 302300022 гр.Велики Преслав
- 302500001 гр.Смядово
- 302500002 гр.Смядово
- 302500003 гр.Смядово
- 302500004 гр.Смядово
- 302500005 гр.Смядово
- 302500006 с.Александрово
- 302500007 с.Бял бряг
- 302500008 с.Веселиново
- 302500009 с.Желъд
- 302500010 с.Кълново
- 302500011 с.Ново Янково
- 302500012 с.Риш
- 302500013 с.Черни връх
- 302500014 с.Янково
- 303000001 гр.Шумен
- 303000002 гр.Шумен
- 303000003 гр.Шумен
- 303000004 гр.Шумен
- 303000005 гр.Шумен
- 303000006 гр.Шумен
- 303000007 гр.Шумен
- 303000008 гр.Шумен
- 303000009 гр.Шумен
- 303000010 гр.Шумен
- 303000011 гр.Шумен
- 303000012 гр.Шумен
- 303000013 гр.Шумен
- 303000014 гр.Шумен
- 303000015 гр.Шумен
- 303000016 гр.Шумен
- 303000017 гр.Шумен
- 303000018 гр.Шумен
- 303000019 гр.Шумен
- 303000020 гр.Шумен
- 303000021 гр.Шумен
- 303000022 гр.Шумен
- 303000023 гр.Шумен
- 303000024 гр.Шумен
- 303000025 гр.Шумен
- 303000026 гр.Шумен
- 303000027 гр.Шумен
- 303000028 гр.Шумен
- 303000029 гр.Шумен
- 303000030 гр.Шумен
- 303000031 гр.Шумен
- 303000032 гр.Шумен
- 303000033 гр.Шумен
- 303000034 гр.Шумен
- 303000035 гр.Шумен
- 303000036 гр.Шумен
- 303000037 гр.Шумен
- 303000038 гр.Шумен
- 303000039 гр.Шумен
- 303000040 гр.Шумен
- 303000041 гр.Шумен
- 303000042 гр.Шумен
- 303000043 гр.Шумен
- 303000044 гр.Шумен
- 303000045 гр.Шумен
- 303000046 гр.Шумен
- 303000047 гр.Шумен
- 303000048 гр.Шумен
- 303000049 гр.Шумен
- 303000050 гр.Шумен
- 303000051 гр.Шумен
- 303000052 гр.Шумен
- 303000053 гр.Шумен
- 303000054 гр.Шумен
- 303000055 гр.Шумен
- 303000056 гр.Шумен
- 303000057 гр.Шумен
- 303000058 гр.Шумен
- 303000059 гр.Шумен
- 303000060 гр.Шумен
- 303000061 гр.Шумен
- 303000062 гр.Шумен
- 303000063 гр.Шумен
- 303000064 гр.Шумен
- 303000065 гр.Шумен
- 303000066 гр.Шумен
- 303000067 гр.Шумен
- 303000068 гр.Шумен
- 303000069 гр.Шумен
- 303000070 гр.Шумен
- 303000071 гр.Шумен
- 303000072 гр.Шумен
- 303000073 гр.Шумен
- 303000074 гр.Шумен
- 303000075 гр.Шумен
- 303000076 гр.Шумен
- 303000077 гр.Шумен
- 303000078 гр.Шумен
- 303000079 гр.Шумен
- 303000080 гр.Шумен
- 303000081 гр.Шумен
- 303000082 гр.Шумен
- 303000083 гр.Шумен
- 303000084 гр.Шумен
- 303000085 гр.Шумен
- 303000086 гр.Шумен
- 303000087 гр.Шумен
- 303000088 гр.Шумен
- 303000089 гр.Шумен
- 303000090 гр.Шумен
- 303000091 гр.Шумен
- 303000092 гр.Шумен
- 303000093 гр.Шумен
- 303000094 гр.Шумен
- 303000095 гр.Шумен
- 303000096 с.Белокопитово
- 303000097 с.Благово
- 303000098 с.Васил Друмев
- 303000099 с.Велино
- 303000100 с.Ветрище
- 303000101 с.Вехтово
- 303000102 с.Градище
- 303000103 с.Дибич
- 303000104 с.Друмево
- 303000105 с.Ивански
- 303000106 с.Ивански
- 303000107 с.Илия Блъсково
- 303000108 с.Кладенец
- 303000109 с.Коньовец
- 303000110 с.Костена река
- 303000111 с.Лозево
- 303000112 с.Мадара
- 303000113 с.Мараш
- 303000114 с.Новосел
- 303000115 с.Овчарово
- 303000116 с.Панайот Волово
- 303000117 с.Радко Димитриево
- 303000118 с.Салманово
- 303000119 с.Средня
- 303000120 с.Струино
- 303000121 с.Царев брод
- 303000122 с.Царев брод
- 303000123 с.Черенча
- 303000124 гр.Шумен
- 303000125 с.Царев брод