1. За страната
  2. Благоевград
  3. Бургас
  4. Варна
  5. Велико Търново
  6. Видин
  7. Враца
  8. Габрово
  9. Добрич
  10. Кърджали
  11. Кюстендил
  12. Ловеч
  13. Монтана
  14. Пазарджик
  15. Перник
  16. Плевен
  17. Пловдив 16
  18. Пловдив 17
  19. Разград
  20. Русе
  21. Силистра
  22. Сливен
  23. Смолян
  24. София 23
  25. София 24
  26. София 25
  27. Софийска област
  28. Стара Загора
  29. Търговище
  30. Хасково
  31. Шумен
  32. Ямбол
  33. Чужбина

XML Окончателни резултати от изборите за членове на Европейския парламент от Република България

Окончателни резултати от изборите за членове на Европейския парламент от Република България
1Брой на СИК в страната11680
2Брой на СИК в страната представили протокол от гласуването11680
3Брой на избирателите в основните и допълнителните избирателни списъци6691080
7Брой на гласувалите според подписите в избирателните списъци
(основни и допълнителни)
1955466
8Брой на намерените в избирателните кутии пликове1955451
12Брой на недействителните гласове17750
16Брой на действителните гласове1937696
Разпределение на действителните гласове по кандидатски листи
Партия / Коалиция / Независим кандидатполучени гласовеРазпределение
1Зелена партия99760.51%
2Съюз на свободните демократи143920.74%
3Никола Петков Иванов27820.14%
4Ред, законност и справедливост91470.47%
5Коалиция на българските социалдемократи376451.94%
6Демократи за силна България843504.35%
7ПЕС – БСП и ДСХ41478621.41%
8Съюз на демократичните сили918714.74%
9Земеделски народен съюз297521.54%
10ГЕРБ42000121.68%
11НДСВ1213986.27%
12Атака27523714.20%
13Мария Стоянова Серкеджиева53230.27%
14Движение за права и свободи39265020.26%
15Комунистическа партия на България189880.98%
16Граждански съюз за нова България93980.49%
Зелена партия
Преференциална квота1497
Кандидатска листапреференциални гласове
Александър Панайотов Каракачанов1363
Борислав Иванов Недев66
Валентина Статева Костова24
Галя Ангелова Петрова22
Георги Борисов Стойчев71
Горица Николаева Кръстанова208
Иван Върбанов Иванов34
Иван Петров Мастиков21
Красимир Евгениев Казаков22
Мариян Димитров Курташев245
Милен Маринов Петрушев28
Огнян Кръстев Ковачев49
Пламен Михайлов Първанов17
Светлана Димитрова Янкова102
Севдалин Димитров Атанасов10
Силвиа Никова Караникова52
Тома Георгиев Белев672
Христо Георгиев Бардуков136
Съюз на свободните демократи
Преференциална квота2159
Кандидатска листапреференциални гласове
Ивайло Тодоров Радославов100
Милан Стоянов Миланов93
Радослав Милев Кацаров182
Сашо Николов Рангелов55
Стефан Антонов Софиянски3041
 
Ред, законност и справедливост
Преференциална квота1373
Кандидатска листапреференциални гласове
Васил Сотиров Сотиров1021
Коалиция на българските социалдемократи
Преференциална квота5647
Кандидатска листапреференциални гласове
Асен Николов Сираков71
Божидар Николов Томалев237
Галина Иванова Николова59
Ганчо Тодоров Ганчев94
Драгомир Павлов Драганов739
Емел Юсеинова Зейнева24
Здравка Владимирова Кръстева377
Константин Димитров Тренчев6836
Любомира Емилова Витанова198
Людмил Бориславов Велчев36
Мария Борисова Жайгарова-Йорданова132
Мария Цончева Кръстева-Делина95
Мария Янева Недялкова105
Мерлин Мустафа Шабан79
Пламен Вълканов Червенков90
Роза Димитрова Кирова112
Хюлия Айханова Топал90
Чавдар Иванов Николов33
 
Демократи за силна България
Преференциална квота12653
Кандидатска листапреференциални гласове
Валентина Наумова Христова124
Вениамин Вълков Тодоров78
Даниел Павлов Митов403
Евелина Борисова Павловска-Живкова98
Иван Николаев Иванов1113
Ивана Иванова Енева169
Кина Симеонова Андреева620
Константин Стефанов Димитров7982
Пламен Симеонов Цветков280
Светослав Христов Малинов2928
Христо Йорданов Даскалов81
Цветнен Димитров Цветков82
ПЕС – БСП и ДСХ
Преференциална квота62218
Кандидатска листапреференциални гласове
Атанас Атанасов Папаризов11948
Боян Стефанов Чуков479
Виолета Александрова Чавдарова332
Георги Димитров Попов434
Георги Петков Близнашки10473
Деница Златкова Златева587
Евгени Захариев Кирилов2555
Емил Аврамов Кало1070
Жасмина Желязкова Мирчева-Сиракова1515
Илияна Малинова Йотова14571
Катя Колева Келевска972
Кристиан Иванов Вигенин16036
Лъчезар Крумов Костов337
Любомир Ангелов Петков1019
Мартин Симеонов Славов257
Маруся Иванова Любчева3560
Наталия Стоянова Стоянова495
Петър Стефанов Филипов3746
 
Съюз на демократичните сили
Преференциална квота13781
Кандидатска листапреференциални гласове
Андон Василев Гинев207
Богдан Николов Дренски88
Валери Иванов Белчев68
Ваня Михайлова Дюлгерова51
Вълчо Иванов Чолаков325
Даниел Николов Мирчев48
Евгений Методиев Кънев497
Ивайло Борисов Ръхов426
Коста Стефанов Костов120
Лъчезар Благовестов Тошев2089
Любов Любенова Панайотова465
Мария Анкова Бойчева153
Мартин Димитров Димитров4856
Павел Димитров Паунов170
Петър Владиславов Славов206
Петър Стефанов Стоянов14095
Тодор Христов Гунчев144
Христо Йорданов Кирчев724
Земеделски народен съюз
Преференциална квота4463
Кандидатска листапреференциални гласове
Борислав Димитров Китов169
Васил Донов Тошев926
Джамал Реджепов Асанов169
Емил Емилов Темелков115
Константин Димитров Маджаров145
Марияна Иванова Спасова80
Мустафа Мехмед Еюпов184
Радослав Стойков Христов137
Райко Василев Масларски28
Румен Маринов Йончев273
Снежанка Богомилова Коларова163
Станислав Величков Богданов24
Стелиян Иванов Стоянов273
Стефан Иванов Цанков194
Стефан Петров Личев1703
Татяна Благоева Ортоманова156
Христина Симеонова Цветкова110
Чавдар Стоянов Чавдаров119
 
ГЕРБ
Преференциална квота63001
Кандидатска листапреференциални гласове
Андрей Андреев Ковачев1633
Владимир Андреев Уручев7531
Галина Симеонова Симеонова1137
Душана Панайотова Здравкова20194
Илиана Борисова Филипова2529
Ирина Иванова Йорданова-Колева431
Мария Петрова Кръстева1903
Милен Николаев Врабевски697
Милена Цветанова Дамянова1033
Невена Димитрова Матеева1961
Николай Евтимов Младенов7533
Нина Любомирова Стоянова-Вараджакова746
Петя Ставрева Ставрева5131
Преслав Пламенов Борисов1427
Ренета Рашева Рашкова4215
Румяна Русева Желева5963
Татяна Спасова Кметова413
Христина Онник Каспарян622
НДСВ
Преференциална квота18210
Кандидатска листапреференциални гласове
Антония Стефанова Първанова10084
Аспарух Аспарухов Панов853
Биляна Илиева Раева6627
Бисер Николов Ялъмов117
Гергана Симеонова Спиридонова285
Елена Георгиева Канева528
Йордан Светиев Тужаров414
Любомир Тодоров Георгиев813
Людмила Лозанова Андреева1299
Маргарита Николова Хранова-Бойчева1015
Мария Димитрова Димитрова314
Мария Иванова Донева246
Меглена Николова Русенова835
Наталия Маринова Къснеделчева-Казакова453
Николай Ангелов Кирилов844
Петя Живкова Хантова385
Радостина Сергеева Иванова673
Соломон Исак Паси7313
 
Атака
Преференциална квота41286
Кандидатска листапреференциални гласове
Биляна Йорданова Гавазка480
Боян Цветков Лалов221
Валери Цветков Атанасов235
Данчо Димитров Хаджиев718
Десислав Славов Чуколов3929
Димитър Кинов Стоянов26519
Димитър Стефанов Таралежков1194
Иван Илиев Ников3304
Камен Маринов Каменов231
Константин Димитров Костов335
Митко Иванов Димитров1032
Николай Цвятков Николов162
Петър Иванов Хлебаров693
Пламен Валентинов Трънски151
Румен Атанасов Ваташки752
Славчо Пенчев Бинев4848
Тодор Петков Христев361
Цвета Алипиева Георгиева726
Движение за права и свободи
Преференциална квота58898
Кандидатска листапреференциални гласове
Алиосман Ибраим Имамов1754
Анелия Митева Илиева468
Атанас Цветанов Кънчев177
Ваня Лукова Матанова-Колева254
Владко Тодоров Панайотов321
Искра Димитрова Михайлова-Копарова118
Корман Якубов Исмаилов240
Людмил Дочев Георгиев92
Мариелка Величкова Баева794
Метин Хюсеин Казак1276
Милена Иванова Христова1711
Неджми Ниязи Али284
Пенчо Николов Загорски215
Тимур Ахмедов Халилов489
Фатме Муса Илияз8148
Филиз Хакъева Хюсменова10801
Четин Хюсеин Казак425
Юнал Саид Лютфи865
 
Комунистическа партия на България
Преференциална квота2849
Кандидатска листапреференциални гласове
Александър Димитров Паунов472
Ангел Георгиев Иванов985
Антон Димитров Димов107
Божидар Петров Стоянов299
Венцеслав Трифонов Георгиев220
Владо Славчев Божилов205
Георги Веселинов Шаранков54
Ивайло Петров Велинов54
Илияна Иванова Петрова149
Красимира Янкова Венкова50
Мария Маринова Белалова39
Марко Димитров Димитров18
Нели Христова Ангелова89
Силвия Левон Абгарян106
Симеон Давидов Елазаров122
Спас Димитров Колев60
Стамен Стоянов Стаменов83
Стойко Пелов Стойков72
Граждански съюз за нова България
Преференциална квота1410
Кандидатска листапреференциални гласове
Анета Иванова Димитрова117
Венцислав Младенов Везиров55
Гюлшан Хашимова Мустафова141
Диана Петрова Ковачева-Караджова56
Евелина Георгиева Георгиева7
Елена Недялкова Василева66
Ирина Георгиева Терзийска46
Йонна Бойчева Чорева79
Кирил Иванов Обрешков19
Кръстьо Илиев Петков767
Лилия Руменова Илиева14
Лъчезар Спасов Спасов86
Любомир Ангелов Стайков35
Мария Кръстанова Иванова18
Сотир Ангелов Немов77
Станчо Георгиев Станчев117
Христо Неделчев Маринов62
Янка Крумова Такева1416
 
Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Кърджали Кюстендил Ловеч Монтана Пазарджик Перник Плевен Пловдив град Пловдив окръг Разград Русе Силистра Сливен Смолян София 23 София 23 София 24 София 25 София окръг Стара Загора Търговище Хасково Шумен Ямбол